Sadece Sürmüyoruz
En Çok Sevilen Paylaşımlar

10Riders’tan “Geleceğin Sürücüleri Projesi”

Gençlerimize trafikte paydaşlığı anlatmaya devam ediyoruz

10Riders Balıkesir Motosiklet Kullanıcıları Spor Kulübü Derneği tarafından başlatılan trafikte sosyal farkındalık projesi, “Geleceğin Sürücüleri” için şehrimizin köklü okulu Balıkesir Lisesi’nde öğrenciler ile biraraya geldik.

11 ve 12.sınıf öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği proje için Balıkesir Lisesi çok amaçlı salonunu dolduran öğrenciler, tüm merak ettiklerini motorculara sorma fırsatı da yakaladılar. Final Temel Lisesi öğrencileri de seminer için Balıkesir Lisesine geldiler.

“Sadece Sürmüyoruz” projelerimiz kapsamında oluşturduğumuz “Geleceğin Sürücüleri” projesinde motosiklet kullanmanın avantajlarına, motosikletin çevreye – doğaya – yaşama ve trafiğe olan faydalarına, kask ve koruma ekipmanı kullanımının önemine, bir motosiklet sürücüsünün mutllaka dikkat etmesi gerekenlere ve trafikteki diğer araçlar ile paydaşlığa dikkat çekmeye ve geleceğin sürücüleri gençlerimizi olması gerekene yönlendirmeye çaba gösteriyoruz.

Balıkesir Lisesi okul müdürümüz Yüksel KOCAŞAHAN ve kendisi de motosiklet tutkunu değerli öğretmenimiz Atakan GÜNGÖR’e çok teşekkür ederiz. Öğrencilerin konusu motosiklet olan bu projeye ilgilesi bizleri çok sevindirdi. Çok ilgili sorular aldık. Motosiklet kullanmak isteyen öğrencilerin salondaki oranı %90’ın üzerindeydi. Salondan çok mutlu ayrıldık. Bizi büyük bir ilgi ile dinleyen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

Etiketler

10 Riders

Rüzgarı Hisset ! 10Riders Balıkesir Motosiklet Kullanıcıları ve Spor Kulübü Derneğinin amacı; Üyelerimiz arasında motosiklet kullanmayı ulaşım dışında bir yaşam kültürü olarak benimsenmesini sağlamak, motosiklete dayalı yardımlaşma dostluk ve paylaşımı ön planda tutarak toplumsal değerlere ve çevreye karşı duyarlı motosiklet sürücüleri kazandırmak, ülkemizde trafikteki diğer sürücülerle paydaşlığın bilincinde kural ve yasalara saygılı, bilinçli, eğitimli ve örnek sürücüleri arttırmak, motosiklet kullanımının kitleler arasında gelişmesine pozitif katkı sağlayabilmektir. 10Riders, 2010 yılında başlayan ve geleneksel olarak her yıl yapılan Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivali’nin organizatör derneğidir.

Buna Bakanlar Bunlara da Baktı

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat